Ankara BBOM Eğitim Kooperatifi’ni kurduk!

Sonunda bizim de bir kooperatifimiz var! Bu hayalin gerçekleşmesinde o kadar çok kişinin emeği var ki… Çok hızlı ilerleyen bu süreçte BBOM Ankara grubu olarak birbirimize kenetlendik ve kooperatifimizi rekor denebilecek bir sürede kurduk. Yurtdışından bile bize destek olmak için mesajlar gönderen, e-posta grubumuzda maddi ve manevi destek olan herkese sonsuz teşekkürler!

Noterde kuruluş sözleşmesini doldururken çok mutluyduk.

Noterde kuruluş sözleşmesini doldururken çok mutluyduk.

Kooperatifleşme, zaten hep planlarımızda olan bir amaçtı. BBOM modelinde, İstanbul’daki BBOM Derneği eğitim konusunda bizlere destek verirken bizler farklı kentlerde kooperatifleşerek okullarımızı kuruyoruz. Kooperatif, kurulan okulun sahibi oluyor. Eğitim kooperatifi olarak kar amacı gütmediğinden elde edilen kar burslu öğrenci okutulmasına harcanıyor. Çocuğu okula giden aileler ve çocuğu olsun olmasın herkes kooperatife üye olabiliyor.

Ankara BBOM Eğitim Kooperatifi Kurucu Üyeleri

Ankara BBOM Eğitim Kooperatifi Kurucu Üyeleri

En yakın zamanda kooperatifimiz ve okul planlarımız hakkında bilgi verebileceğimiz bir etkinlik düzenleyeceğiz. “Kooperatifimiz” diyebilmek bile çok güzel, hayallerimize bir adım daha yakınız bugün.