Bu videoda ne görüyorsunuz ?

Biz sadece bir okul binası görmüyoruz. Sıcacık, şefkat dolu, mutlu mu mutlu bir yuva görüyoruz. Taşında toprağında santim santim anne-baba teri, emeği, özverisi görüyoruz. Güveni görüyoruz. Ayrı ayrı özelliklerimizle bir araya getirdiğimiz anlamlı bir bütün görüyoruz.

 

Burası neresi?

Yan bahçedeki komşumuz tavuklarla, kedilerimizle, ara ara bahçe çitinden içeri bakan ineklerimizle bir arada yaşadığımız İncek Köyü.
Bize destek veren mimar, mühendis, müteahhit gönüllülerimiz ve üretici firmalarla birlikte eski bir köy okulunu terkedilmiş bir bina olmaktan evirdik, çevirdik ve Meraklı Kedi İlkokulu’nu emek emek inşa ettik.
Geniş bir arazide, tek katlı, bahçe zilini çalmadan giremeyeceğiniz, ama girdiğiniz zaman da kendinizi müşteri gibi değil de anne-baba gibi hissedeceğiniz 8 derslikli, kütüphanesi ve yemekhanesi olan, sadeliği ön planda tutan bir okulumuz var.

Meraklı kedilere çok lüks bir bina, eksiksiz fiziksel koşullar vaadetmiyoruz!
Onlara eğitim hayatına mutlu bir başlangıç; hepsinin fikirlerinin tek tek önemsendiği, sevgi bağlarının sağlam kurulduğu, kendilerini keşfedebilecekleri bir ortam vaadediyoruz.